E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Programi i Lulit është një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë”, Rama tallet me planin me 5 pika të PD

Kryeministri Rama është tallur me programin e paraqitur nga kryedemokrati Basha, ndërsa e ka cilësuiar si një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë. Por kreu i qeverisë nuk e ka lënë me kaq ironinë e tij, ndërsa ka përmendur edhe disa personazhe politikë, si pjesë e tepsisë së kreut të PD-së.

Statusi

“Programi i Lulit është një tramvaj me shalqi që nuk piqen kurrë, me Ilirin makinist, Monikën fatorino, Saliun shkarkues gazrash dhe vetë Lulin pasagjer VIP”.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të pranonte planin me 5 pika të ekonomisë të publikuar nga demokratët.

Ai theksoi më tej se qeveria nuk duhet të humbasë kohë, por të zbatojë planin me 5 pika, pasi xhepat e shqiptarëve janë bosh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...