E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Procedura e shkarkimit/ Hajdari: Tentativë e Bashës për të më spostuar dhe sabotuar Reformën Zgjedhore

Më të lexuarat

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave

Në Shqipëri është rritur numri i viktimave nga COVID-19, duke shkuar në 32. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se mbrëmjen e sotme ka ndërruar...

“Rreth 131 mijë debitorë nuk kanë hyrë në aktmarrëveshje”, OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të përfituar faljen e...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Aksident rrugor në aksin Seman-Fier, plagosen dy persona

Së fundmi ka ndodhur një aksident rrugor në aksin Seman-Fier. Aksidenti ka ndodhur përkatësisht në zonën e njohur si Çlirim i Fierit. Raportohet se kanë mbetur...

COVID-19/ Kur do hapen kufijtë? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët, më datën 1 Qershor. “Duke nisur nga 1 Qershori do...

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se 50 persona kanë humbur jetën në shtetin fqinj gjatë 24 orëve të...

Rudina Hajdari ka bërë fajtor kreun e Partisë Demokratike, Lulzim  Basha, sipas së cilës po tenton që të bllokojë Reformën Zgjedhore. Për largimin si kryetare e Grupit Parlamentar të opozitës, Rudina Hajdari ka deklaruar se gjithçka ka qenë e mirëprogramuar.

“Basha po tenton të sabotojë Reformën Zgjedhore.  Ju e dini shumë mirë si gazetarë, që opozita që ndodhet në Parlament ka një mbështetje të madhe nga ndërkombëtarët. Ju kujtoj këtu që këta persona që kërkojnë sabotimin tim, janë 3 persona që nuk kanë dhënë asnjë kontribut në Parlament.

Kjo ishte një tentative e mirëprogramuar, për të më larguar mua. Janë Korab Lita, Alban Zeneli dhe Arben Zeneli. Këta nuk kanë tentuar për ta shkatërruar opozitën. Këta nuk e duan ndryshimin e sistemit, dhe këta janë Rama dhe Basha.

Lexo edhe :   Reforma në Drejtësi/ Yuri Kim: Të vazhdojë përpara pa marrë parsysh pengesat

Ata nuk i duan listat e hapura, se nuk do të dalin ata servilë që rrinë para kryetarëve. E gjithë kjo shmang vëmendjen nga hapja apo jo e negociatave. Tani duhet të fokusohemi dhe të ecim para me ndihmën e ndërkombëtarëve. Ata duan të më heqin mua. Nëse nuk do të kishte opozitë parlamentare, ata do të ishin duke bërë marrëveshjen”, u shpreh Hajdari.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Veshi fustanin e gruas për “Tik Tok”, futbollisti ‘masakrohet’ nga fansat

Dikur Facebook-u dhe Instagram-i, e ndërsa tashmë “Tik Tok” është kthyer në një nga aplikacionet më të frekuentuara të momentit. Ky aplikacion po bën...

Koronavirusi/ Çfarë pritet të ndodhë të enjten në Kosovë

Autoritetet në Kosovë paralajmëruan të hënën lehtësime të reja të masave kufizuese që ishin vendosur për shkak të pandemisë së COVID-19. Ministri i Shëndetësisë në...

Roli i fundit i një artisti barbar

Nga Andi Bushati Një ditë maskat bien, ato nuk janë të përjetshme. Bashkë me shembjen e përdhunshme të Teatrit Kombëtar Edi Rama ka rrënuar edhe...

“Je bërë virolog, ekonomist e politikan”, Rama tallet me qytetarët

Kryeministri Rama, në jo pak raste ka konflikte me qytetarët, të cilët shpërthejnë me një mori sharjesh dhe mallkimesh. Por duket se Rama çdo...

Robert Budina zbulon planin nga Kukësi: Marshim gjigant në Tiranë

“Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” ditën e sotme është zhvendosur në Kukës ku po mbledh firmat e Peticionit për rindërtimin e Teatrit të ri...
WhatsApp KONTAKTO TT