E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Probleme me zemrën, trajneri zbulon vendimin për futbollistin shqiptar

24-vjeçari nga Prizreni, Bersant Celina, ka shfaqur probleme më zemrën dhe i duhet të pushojë të paktën 3 muaj. Mesfushori ishte prekur nga Covid-19, që i ka shkaktuar futbollistit një infeksion Perkardit.

Celina, i cili aktualisht është pjesë e Dizhonit në Francë, do të mjekohet në shtëpinë e tij në Norvegji, teksa më pas do të bashkohet me klubin francez. Me anë të një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, trajneri David Linares tha se Bersant Celina nuk duhet të rrrezikojë.

“Bersant Celina ka probleme të njëjta me COVID-19, me disa komplikime të nivelit të zemrës, ne nuk duhet të rrezikojmë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...