Kryesore

Probleme me rrjetin për disa orë me radhë, reagon Facebook


               Publikuar në : 07:57 - 14/03/19 S.N

Prej mesditës së djeshme, rrjetet kryesore sociale kanë pasur probleme të mëdha, duke krijuar vështirësi në komunikim.

Kryesisht, përdoruesit kanë hasur probleme me Facebook, Instagram, WhatsApp dhe Messenger, duke shkaktuar një ‘alarm’ teksa është vënë re menjëherë.

Një nga rrjetet më të mëdha në botë, Facebook ka pranuar se ka probleme, ndërsa ka shtuar se nuk bëhet fjalë për një sulm kibernetik.

“Ne jemi të vetëdijshëm se disa njerëz aktualisht kanë probleme në qasjen në familjen e aplikacioneve të Facebook. Po punojmë që ta zgjidhim çështjen sa më parë të jetë e mundur.

Jemi të fokusuar në zgjidhjen e çështjes sa më shpejt të jetë e mundur, por mund të konfirmojmë se çështja nuk është e lidhur me një sulm DDoS”, ka shpjeguar Facebook në Twitter.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT