E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Preu dorën që të merrte paratë e sigurimeve, 22-vjeçarja dhe partneri përfundojnë në burg (FOTO)

Preu vetë dorën që të merrte paratë e sigurimeve, por 22-vjeçarja Julija Adlesic e cila fare mirë mund të kishte të ardhme në modeling, tashmë është në qeli. Një mëndje djallëzore mund ta bëjë këtë!

Plani i së resë me partnerin dështoi, e ndërsa provat e siguruara hodhën në dritë këtë ngjarje. Të dy partnerët, një vit më parë kishin firmosur kontrata me pesë kompani sigurimesh. Kjo e ka bërë të dyshimtë aksidentin e pretenduar të vajzës.

Julija Adlesic pretendon se ishte një aksident, por një gjykate në Ljubjanë vendosi se ajo e kishte prerë qëllimisht dorën e saj të majtë, për të përfituar mbi 1 milion euro nga sigurimet.

22-vjeçarja thuhet të ketë rënë dakord me të dashurin e saj që ta prisnin dorën, duke filluar mbi pjesën e kyçit. I dashuri i saj u dënua me tre vjet heqje lirie, ndërsa i ati me një vit burg. Vetë Julija do të qëndrojë dy vjet prapa hekurave. Në spital ajo tha se ishte lënduar duke prerë dru.

Prokurorët provuan përpara gjykatës se disa ditë përpara ngjarjes, partneri i 22-vjeçares kishte kërkuar në internet informacione sesi funksiononin protezat e dorës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...