E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Pret titullin e Atletikos, tifozi përgatitet për shifrën e majme nga skedina

Një tifoz anglez po pret vetëm që Atletiko Madridi të fitojë titullin kampion ë Spanjë, në mënyrë që në llogarinë e tij të derdhen 12.5 mijë paund.

59-vjeçari Karls Eduards, i cili është shitës lodrash seksi, ka vendosur një skedinë, duke zgjedhur 5 skuadrat që fitojnë titullin, shkruan Daily Mail.

Deri më tani ai ka parashikuar saktë 4 fituese, ku bëhet fjalë për kampionët në 4 kategoritë e futbollit në Angli, Mançester Siti, Noruiç, Hall Siti dhe Çeltenham.

Tashmë anglezi pret vetëm Atletikon, për të siguruar paratë. Një shifër e madhe ndërkohë që Eduards ka luajtur vetëm 50 cent. Ai po pret me padurim përfundimin e kampionatit spanjoll, ku shpreson që titullin ta fitojë Atletiko, që një ndeshje nga fundi kryeson 2 pikë më shumë se Reali.

Atletiko Madrid i Diego Simeone është në krye të tabelës me 83 pikë përpara Real Madrid me 81 dhe Barcelona e cila dodhet në vendin e tretë me 76 pikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...