E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Presidentja e KE në Tiranë, ky është gjesti miqësorë i Ramës që ra në sy

Tashmë ka mbërritur në Tiranë Presidentja e KE, Ursula von der Leyen, ku po pritet me ceremoni nga kryeministri Rama. Ky i fundit e ka përshëndetur me dorë në zemër.

Vizita e saj nisi me pritjen te Pallati i Brigadave. Në orën 10:00, do të zhvillohet takimi me presidentin Ilir Meta në Presidencë, dhe rreth orës 11:15 do të zhvillojë një vizitë te një shkollë në Qerek të Krujës, ku do të zhvillohet konferenca për shtyp me kryeministrin Edi Rama.

Vizita e Presidentes së KE në vendin tonë, vjen pas vizitës së kancelares gjermane Angela Merkel.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...