E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Premier/ Mbyllet kampionati anglez, Liverpuli e Çelsi presin bileta Championsi

Angli

Premier Liga ka luajtur ndeshjet e javës së fundit dhe e ka mbyllur këtë edicion me gola, surpriza dhe luftë në distancë për vendin e 4-t, që të shpie në Ligën e Kampionëve.

Liverpuli e mbylli në vednin e tretë sezonin pasi fitoi 2-0 në shtëpi ndaj Kristal Palasit me dopietë të Sadio Manesë.

Kombinuar kjo fitore me dy humbjet e kundërshtarëve direktë i jep Liverpulit biletën për në Championsin që nis në shtator.

Leister Siti bëri vetëvrsje teksa humbi me rezultatin 2-4 ndaj Totenhemit në shtëpi. Pasi kaluan dy herë në avantazh, dhelprate e Brendan Roxhersit nuk përfituan dot nga humbja e Çelsit 2-1 në Birmingam përballë vendasve të Aston Vilës.

Blutë e Londrës ruajtën me fat vendin e 4-t dhe të shtunën luajnë finale e këtij sezoni në Champions që sido që të shkojë do t’i mirëpresë sërish vitin tjetër londinezët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...