E hënë, 1 Qershor, 2020
22 C
Tirana

Prekëse/ I vetmi që i shpëtoi minës, rreshteri Kapaj bën homazhe për major Tanushin

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Hapja e kufirit/ Procedurat e kalimit në Kosovë dhe Mal të Zi

Në një njoftim të Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, bëhet me dije se nga sot Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën e Malin e...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Atentati para hotelit në Kurbin, ja kush dyshohet se ishte shënjestër e atentatit

Dalin të tjera detaje lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë. Si pasojë e...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Ditën e sotme janë mbajtur homazhe për majorin Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. Një moment mjaft prekës ka qenë ardhja e rreshter Julian Kapaj, i cili është i vetmi që i shpëtoi shpërthimit të minës.

Kamerat kanë kapur momentin kur Kapaj i jep lamtumirën majorit, mikut të tij Tanushi. Si pasojë e incidentit të shpërthimit të minës në Letoni, humbën jetën Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi, ndërsa u plagos rreshter Kapaj.

Pas ngjarjes, Tanushi ishte shtruar në një spital, por fatkeqësisht nuk mundi t’u mbijetonte plagëve të marra. Kapaj fatmirësisht ka shpëtuar dhe ka arritur të marrë pjesë në ceremoninë e homazheve të kolegut të tij të ndjerë Klodian Tanushi, edhe pse me paterica.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Arrestohen 6 persona në Tiranë, për çfarë akuzohen

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Tiranës ka arrestuar gjashtë persona. 1 prej tyre akuzohet për dhunë në familje ndërsa 5 të tjerët për...

“Dialogu, në interes të qytetarëve”, ambasadori italian zbulon takimin me Ramën

Në një kohë kur ambasadorët e SHBA, BE dhe të Britanisë së Madhe u janë drejtuar gjatë mesditës selisë së PD, për një takim...

Rritet përqindja e nxënësve që nuk ndjekin ciklin 9-vjeçar më 2019

Shqipëria në vitin 2019 bëri hapa pas në treguesit e zhvillimit njerëzor. Përveç rritjes së vdekshmërisë foshnjore me 1.5 % vitin e kaluar është...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Reforma Zgjedhore/ Ambasadorët e SHBA, BE dhe të Britanisë takojnë Bashën

Ambasadorët e SHBA, të BE-së dhe të Britanisë së Madhe kanë zbarkuar në selinë e PD-së, ku do të zhvillojnë një takim me kryetarin e...
WhatsApp KONTAKTO TT