E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

“Prej rrënojave të tragjedisë, po lind një jetë e re”, Rama publikon pamjet

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me anë të pamjeve, të disa nga kantiereve të rindërtimit të banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit të kaluar.

Kreu i qeverisë shkruan se prej rrënojave të tragjedisë, po lind një jetë e re.

MIRËMËNGJES 😊dhe me këtë album nga disa kantiere të Rindërtimit, ku prej rrënojave të tragjedisë po lind një jetë e re për ata që u goditën më shumë, ju uroj një të dielë të bukur🙏

Publiée par Edi Rama sur Samedi 5 septembre 2020

Pas tërmetit vdekjeprurës prej 6. 4 ballësh të 26 nëntorit, dhjetëra qytetarë ngelën pa shtëpi.

Tërmeti me pasoja tragjike në njerëz, ku 51 persona humbën jetën, ka shkaktuar edhe një kosto tejet të lartë financiare me banesat dhe apartamentet e dëmtuara nga lëkundjet e forta të 26 nëntorit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Milan humb yjet, dy lojtarët e rëndësishëm me Covid-19

Milani njofton se Hakan Çakhanoglu dhe Teo Hernandez kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.  Një lajm  i keq ky për kuqezinjtë, që duhet të bëjnë...

E rëndë në Tiranë: Automjeti përplas për vdekje 10-vjeçaren

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mesditën e sotme. Një automjet ka përplasur këmbësoren 10 vjeçare e cila ndërroi jetë si pasojë e...

Mosmirënjohja si streha kryesore e delenxhiut

Nga: Genc Pollo “Mosmirënjohja është streha kryesore e delenxhiut”! Ky është perifrazimi që do t’i bëja shprehjes së famshme të kryeministrit britanik të shek. 18...

Aksidenti tragjik te Rruga e Kombit, dalin fotot e 4 viktimave

Katër anëtarë të familjes Avdiaj nga Kosova, por me qëndrim në Zvicër, humbën jetën tragjikisht mbrëmjen e 14 janarit, pas një aksidenti në Rrugën...

Vaksinat/ Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Nuk kam sulmuar asnjë aleat

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës Franceze në Tiranë, e cila reagoi mbi kritikat e tij për vaksinat anti-covid. Teksa i kthen përgjigje...