E hënë, 8 Mars, 2021
9 C
Tirana

Prej kohësh thuhet se do largohet, Gatuzo merr vendimin për Hysajn

Elseid Hysaj prej kohësh thuhet se do të largohet nga skuadra e Napolit dhe kjo e gjitha për shkak të minutazhit të paktë që i është dhënë.

Megjithatë trajneri Xhenaro Gatuzo tashmë ka vendosur t’i japë besim shqiptarit, teksa e ka futur titullar në ndeshjen që Napoli do të luajë me Fiorentinën në kampionat, duke filluar nga ora 12:30.

Ndryshe nga herët e tjera që e ka aktivizuar në krahun e majtë, ditën e sotme Gatuzo ka vendosur të luajë në krahun e djathtë të mbrojtjes, që është edhe pozicioni i tij natyral.

Të shumta janë hipotezat për destinacionin e ri të mbrojtësit të kombëtares shqiptare, ku vlen të përmendet Çelsi dhe Atletiko Madrid, por me gjasë Hysaj mund të qendrojë te skuadra napoletane deri në fund të sezoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet debati në Kryesinë e PS mes kryeministrit Edi Rama dhe Ditmir Bushatit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë...

Dalin emrat e parë nga PS/ Rama në Durrës e Vlorë, Majko i 19-ti në Tiranë

Dalin emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e Partisë Socialiste. Mësohet se kryeministri Edi Rama do të kandidojë...

Zgjedhjet e 25 prillit, Facebook paralajmëron partitë politike

Platforma sociale, “Facebook” ka bërë një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financojnë...

Meta rikthehet në krye të LSI-së, nëse fiton Rama? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet e bindur se opozita e bashkuar, në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të marrë...

Zelanda e Re tronditet nga tërmeti me magnitudë 6.6 ballë

Zelanda e Re është tronditur nga një tërmet me magnitudë6.6 në brigjet e saj lindore, vetëm disa ditë pasi një varg tërmetesh në të...