E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9 prillit të vitit të kaluar.

Sipas mediave greke, trupi i tij është gjetur tre ditë më parë në një zonë shkëmbore, në Andro. Skenarët për zhdukjen e shqiptarit ishin të shumtë, por asnjë prej tyre nuk është konfirmuar akoma.

Një ditë pas zhdukjes së 36-vjeçarit, një burrë, i cili ishte në bordin e një anijeje rrugës nga Rafina për në Mykonos, kishte rënë në det. Laerti punonte në dy-tre punë për të mbajtur familjen dhe prindërit e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shorti i Ligës së Europës/ Milani ‘peshkon’ Mançester Junajtid

Liga e Europës mbylli mbrëmjen e djeshme fazën e parë me eliminim të këtij sezoni, ku u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë...

Urbanet plot/ Rakacolli ‘godet’ sërish: Zgjohuni 1 orë më parë kur nuk ka fluks

Zv.Ministrja e Shëndetësisë Rakacolli vijon të mbështesë idenë se përdorimi i transportit publik është një problem individual. Sipas saj, janë njerëzit ata që duhet të...

Përkeqësohet situata epidemiologjike në Kosovë, rriten shifrat e të infektuarve

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 445 raste me koronavirus, pas testimit të 2.570 mostrave në institucionet publike dhe ato private. Sipas Institutit Kombëtar të...

Meta ngre alarmin: Mijëra familje kanë hyrë në borxhe për tu kuruar nga Covid-i

Presidenti I Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrije qeverisë që të rimbusojë në mënyrë urgjente të gjithë qytetarët që kanë harxhuar kursimet e...

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...