E mërkurë, 20 Janar, 2021
11 C
Tirana

Prefekti i Qarkut të Tiranës, bën prezantimin romantik të bashkëshortes

Të ftuar në rubrikën më të re tek E Diela Shqiptare në Tv Klan, “Gjysma ime”, kanë qenë Prefekti i Qarkut të Tiranës Toni Gogu dhe bashkëshortja e tij Edi. Ata janë intervistuar nga moderatori Ardit Gjebrea për jetën e tyre personale dhe profesionale. Në hyrje të emisionit, Toni Gogu i ka bërë gruas së tij prezantimin më të bukur dhe romantik, ku çdo grua do dëshironte ta dëgjonte nga bashkëshorti i saj.

Toni Gogu: Unë dua të prezantoj shoqen time më të mirë, dua të prezantoj gocën dhe bukurinë mesdhetare që mua më tërheq mua në çdo moment, do prezantoj nënën që ka flijuar jetën e saj për fëmijët në çdo moment, në çdo natë të vështirë e në çdo mëngjes që nisen në shkollë. Por jo vetëm kaq, dua të prezantoj dhe një bashkëpunëtore dhe një grua që lëviz përmes botës së fantazisë dhe realitetit si askush tjetër që gjen kohë të shkruajë, të gatuajë, të kujdeset për familjen, që gjen kohë të respektojë shoqet, shokët, familjen e vetë, familjen time. Nuk e di nëse isha i denjë në prezantimin sepse më bëre sfidë të fortë.

Ardit Gjebrea: Të pëlqeu prezantimi i Tonit?

Edi Gogu: Faleminderit shumë për ftesën, ishte surprizë shumë e bukur, nuk e prisja që prezantimin tim ta bënte Toni. Ndonjëherë ngaqë ai flet për mua me dashuri dhe më llaston me superlativa, ndonjëherë them ore për kë e ka fjalën ky? Kështu që jam vërtet e prekur dhe e çmoj pafund.

Ardit Gjebrea: Është gjithmonë gojë ëmbël Toni?

Edi Gogu: Ooo këtu nuk është asgjë fare.

Ardit Gjebrea: Në familjen tuaj kush i ka fjalët dhe kush i ka veprat?

Edi: Veprat i ka Toni dhe fjalët i ka ai që shkruan.

Ardit Gjebrea: Çfarë është dedikimi më i bukur që i keni bërë njëri-tjetrit? Çfarë i ke bërë Edi, Toni?

Toni Gogu: Në dedikime dhe në romanticizëm unë jam gjithmonë në deficit. Nuk e di se kush është dedikimi më i bukur që unë i kam bërë Edit, ndoshta Edi mund ta thotë më mirë, por ajo që unë përpiqem të bëj gjithmonë, kam përshtypjen që me atë që bën Edi për mua dhe për të gjithë neve është një gjë shumë e vogël.

Ardit Gjebrea: Po dedikimi që i ke bërë ti Tonit?

Edi Gogu: Në fakt unë që jam femër dhe që është natyra e femrës që i pëlqen të shkruaj, të flasë, më plëqen që t’ja shpreh ndjenjat e mia edhe përmes fjalëve, shumë herë me pusulla të fshehta në xhep. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...