E shtunë, 12 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Pranë ”divorcit” me Bayernin? Dy ekipet angleze në sulm për Lewandowskin

Prej 7 vitesh, Robert Leëandoëski është një makineri goli te Bayern Munich dhe këtë e thonë statistikat.

Polaku mbërriti në klubin e rëndësishëm gjerman në vitin 2014 me parametra zero nga Borussia Dortmund dhe prej atëherë ka fituar gjithçka që mund të fitohej, edhe pse në aspekt individual i mungon një Top i Artë.

Vjet fitoi gjashtë trofe me Bayernin, teksa u shpall edhe futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA. Kontrata me bavarezët i përfundon në verën e vitit 2023, por nuk përjashtohet mundësia që të mos respektohet deri në fund. Ideja për të provuar një aventurë të re e tundon.

Prestigjozja ESPN raporton se Chelsea dhe Manchester City, dy finalistët e Champions League, kanë shfaqur interesimin e tyre për të nënshkruar me Lewandowskin.

Dy klubet e Premier League do t’i plotësonin çdo dëshirë për ta pasur në skuadrat e tyre, teksa lojtari ndodhet në dilemë se çfarë duhet të bëjë. Kosto e tij: 60 mln euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...