E martë, 27 Korrik, 2021
32.5 C
Tirana

Portugali-Francë/ Astronauti publikon pamjet duke parë ndeshjen nga hapsira

Supersfida e mbrëmjes së djeshme e ”Euro 2020”, e cilësuar dhe si një finale e paralohshme, Portugali-Francë pati një shikueshmëri absoulte në të gjithë botën. Por, kjo super ndeshje u pa edhe në hapsirë.

Austronauti francez, Tomas Pesket ka publikuar në llogarinë e tij në rrjetin social Instagram, një foto duke parë ndeshjen midis gjelave dhe luzitanëve, kampionëve në fuqi të Europës.

P ozicioni i Pesket që ndodhet në një kënd të çuditshëm me telezivorin, por kjo si pasojë e forcës së gravitetit. Supersfida u mbyll në barazim me rezultatin 2-2. Të ndodhura në grupin F, të dyja ekipet, së bashku me Gjermaninë, arritënn që të kalonin në fazën e 1/8-ave.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Thomas Pesquet (@thom_astro)

Standings provided by SofaScore LiveScore

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit, reagon delegacioni i BE në Shqipëri

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri, ka reaguar pas publikimit të raportit final nga ana e OSBE-ODIHR, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas...

BE: 70% e qytetarëve të vaksinuar me së paku një dozë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se 70 për qind e qytetarëve të rritur të BE-së kanë marrë së paku një...

Emri/ Kush është personi i dyshuar për trafik droge, që i shpëtoi policisë

Zbardhet emri i personit i cili arriti që t'i shpëtonte operacionit të policisë ditën e sotme, në zonën e ''Varrit të Bamit'' në kryeqytet,...

Koronavirusi/ Brataj: Delta ka edhe 3 variante të tjera

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se varianti indian i koronavirusit, Delta pritet që të mbizotërojë të gjithë botën, dhe se ky mutacion,...

Covid/ Mbi 3,600 testime në 24 orët e fundit, numri i rasteve aktive në rritje

Situata epidemiologjike në vendin tonë mbetet e qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 31 raste...