E martë, 20 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Jo më në Top Channel, ja ku do ta shihni “Portokalli”-në

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

‘Gjobat për maskat të paligjshme’, /Meta-Ramës: Reflekto, po tremb qytetarët

Presidenti i Republikës, Ilri Meta i bën thirrje qeverisë, që të reflektojë për aktin normativ, që gjobit qytetarët të cilët nuk e mbajnë maskën...

Programi më i ndjekur i së dielës, “Portokalli”, pritet që të zhvendoset në sezonin e ri në “Abc News”. Burime për “Juda.al” thonë se aktorët janë ofruar në televizione të tjera, për të nisur një tjetër program, ndoshta me emrin “Mandarina”.

Pak kohë më parë, një nga aktorët e mbetur në këtë program, Gaz Paja, tha në një intervistë në “Vizion Plus” se është i hapur për t’u larguar.

Burime për “Juda.al” theksojnë se “Portokalli”-a në shtator transferohet tek “Abc News”. Nuk dihet nëse shkojnë me të njëjtin emër apo jo, por mendohet ta ndryshojnë në “Mandarinat”. Regjisori Altin Basha është parë në ambientet e “Abc News”.

Aktorët akoma nuk janë kontaktuar për këtë punë, dhe mesa duket nuk do ftohen të gjithë te shkojnë. Mbetet për tu parë se kush do të jetë lëvizja finale.

“Portokalli”-a startoi 17 vjet më parë, duke mbajtur të mbërthyer audiencën para ekranit.  Një program humoristik, që ngriti peshë edhe “Top Channel”. Aktorët dhe producentët e shihnin shumë të lidhur “Portokalli”-në me emrin e themeluesit të TCH, Dritan Hoxha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulmuesi shqiptar me Co*id, humb përballjen e sotme me Messin në Champions

Myrto Uzuni i pafat.Sulmuesi i Kombëtares, nuk do të jetë i gatshëm në sfidën e sotme ndaj Barcelonës në “Kamp Nou”. Kjo për shkak se...

Tentoi të korruptojë policin me 20 euro, arrestohet i riu nga Kosova

Një 28-vjeçar nga Kosova, është vënë në pranga pasi tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Rrugore. Njësia e Policisë Rrugore për Autostradën Milot-Morinë, në kuadër...

Sharra, Rama bën krahasimin: Pasqyra e qeverisjes së Saliut dhe asaj së PS sot

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në rrjetin social, Facebook pamje nga landfilli i Sharrës në kohën e qeverisjes së Sali Berishës, e cila sipas...

IKMT prish 20 objekte në gjurmën e Unazës së Madhe

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit prej mëngjesit të sotëm ka nisur prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazës së Madhe, Loti III...

Basha: Taksat e rritura kanë çuar biznesin në krizë, zgjidhja është plani i PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social Facebook, shqetësimin e një biznesi të vogël, në lidhje me rritjen e taksave...