E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

Pompeo: SHBA-ja “nuk e ka parë” liderin verikorean së fundmi

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

Zyrtarët amerikanë “nuk e kanë parë” liderin verikorean, Kim Jong-un së fundmi dhe janë duke shikuar nga afër raportimet për shëndetin e tij, ka thënë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo.

Ai po ashtu ka shprehur shqetësim se ky shtet i izoluar mund të goditet nga koronavirusi apo uria.

Në vitet 1990 një krizë e madhe e urisë besohet se ka lënë të vdekur qindra mijëra verikoreanë.

Kim, 36-vjeçar është parë për herë të fundit në media më 12 prill, duke nxitur dyshime se është i sëmurë seriozisht.

Mirëpo zyrtarët në Korenë Jugore kanë thënë se këto raportime nuk janë të vërteta.

Në mesin e supozimeve ka qenë edhe ai se “lideri suprem” i Koresë Veriore mund të jetë duke qëndruar një pushimore në Wonsan për ta mbrojtur veten nga ekspozimi i mundshëm i koronavirusit.

Territori verikorean ka mbyllur kufijtë në fund të muajit janar për shkak të pandemisë.
Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se ka “ide shumë të mirë” për gjendjen e Kimit, mirëpo ka thënë se “nuk mund të flasë për këtë çështje”.

Lexo edhe :   SHBA: Miratohet përdorimi në raste urgjente i ilaçit me antitrupa Regen-COV2

“Unë vetëm i uroj atij të mira”, ka thënë presidenti i Shteteve të Bashkuara.

Trump ka takuar Kimin tri herë nga vitit 2018, mirëpo negociatat për denuklerizim ka muaj që janë bllokuar, pasi Koreja Veriore kërkon heqjen e të gjitha sanksioneve para nisjes së procesit të çarmatosjes.

Trump në anën tjetër kundërshton këtë propozim. /Rel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vendimi i fundit/ Nga 1 Dhjetori, mësimi online në shkolla

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendimin e papritur, ku është caktuar nga ekspertët se nga 1 dhjetori shumica e shkollave do jenë online. Për...

Emri/ Falsifikoi dokumentet, arrestohet juristi i Kadastrës së Vlorës

Një jurist i Kadastrës së Vlorës është vënë në pranga, pasi akuzohet se ka falsifikuar dokumentet për një banesë. Hydai Shenaj, 56 vjeç, është...

Fotot e rralla/Dyqanet e familjes tiranase, me parfumeri të markave të njohura

Memorie.al publikon disa foto të rralla me imazhe të panjohura që i përkasin Tiranës të viteve të para të shekullit të kaluar, ku në...

Zhvlerësohen valutat kryesore, nuk luhatet monedha europiane

Monedha europiane vijon edhe këtë të mërkurë të ruaj të njëjtat vlera sikurse ditën e martë, duke u blerë sot sërish me 123.4 lekë...

VIDEO/’Nga karakteri i Anës më pëlqen më shumë gjoksi’, Arjoni shkakton debate

Dje në "Për'puthen" në Top Channel u transmetua takimi mes Anës dhe Arjonit. Në një moment gjatë bisedës, ajo pyeti Arjonin se çfarë pëlqen...