E martë, 31 Mars, 2020
12 C
Tirana

Pollo: Zgjedhjet e lira për normalitetin demokratik

Lexo edhe ...

Kurti dhe Mustafa “kokë më kokë” live, cili po merr shikueshmërinë më të madhe

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me mocionin e mosbesimit që u votua para pak ditësh në Kosovë. I...

Pacientët e shtruar te Infektivi/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se 5 persona të tjerë janë shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në...

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Zbuloni dëshirën e Anjeza Shahinit për ditëlindjen e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini, një prej vokaleve më të mira, prej vitesh jeton në Angli. Sot këngëtarja me anë të një postimi në Instagram ka...

Reporterja për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, ka pritur në takim përfaqësuesit e opozitës. Pas takimit, Genc Pollo nga PD tha se rruga e vetme për të  kthyer normalitetin në vend janë zgjedhjet e parakohshme. Për të, mazhoranca përbën problem për hapjen e negociatave. Ai i mëshon fort faktit se rruga e vetme për të rivendosur normalitetin kushtetues, politik dhe demokratik në vend janë zgjedhjet e lira, të ndershme dhe të parakohshme.

“Rruga e vetme për të rivendosur normalitetin kushtetues, politik dhe demokratik në vend janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme dhe të parakohshme. Opozita po bën pjesën e saj për këtë restaurim të demokracisë, që është një nga kushtet e Gjermanisë dhe së shpejti BE kur të hapen negociatat.

Është pengesa e mazhorancës që përbën problem për Shqipërinë, dhe problem për hapjen e negociatave. Gjithashtu patëm mundësi të sqarojmë që ligje si ai që i jep policisë të përgjojë qytetarë vend e pa vend.

Ligje të votuara nga mazhoranca në këtë parlament, si ato të mediave, ligje që synojnë të kapin Gjykatën Kushtetuese janë jo vetëm problem për shtetin ligjor,  për edhe për hapjen e negociatave”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Kurti dhe Mustafa “kokë më kokë” live, cili po merr shikueshmërinë më të madhe

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje me mocionin e mosbesimit që u votua para pak ditësh në Kosovë. I...

Pacientët e shtruar te Infektivi/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se 5 persona të tjerë janë shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në...

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Zbuloni dëshirën e Anjeza Shahinit për ditëlindjen e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini, një prej vokaleve më të mira, prej vitesh jeton në Angli. Sot këngëtarja me anë të një postimi në Instagram ka...

Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhe dhurojnë 2 milionë $

Rihanna dhe Jay-Z kanë bashkuar forcat dhe kanë dhuruar 2 milion dollarë për te ndihmuar ne luften kunder koronavirusit. Fondacionet e tyre 'Riri’s Clara Lionel'...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT