E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Politikani britanik paralajmëron: BE-ja nuk do të ekzistojë pas 10 vitesh

Politikani britanik dhe ish-kryetari i Partisë ‘’Brexit, Nigel Farange ka paralajmëruar se Bashkimi Europian nuk do të ekzistojë më pas 10 vitesh.

Në një intervistë për ”Fox Business’’, Farange u shpreh se suksesi i Brexit,  pas daljes së Britanisë së Madhe nga BE, do të bëhet një model edhe për vendet e tjera europiane, shkruan Express.

Sipas tij, shtete të tjerë që janë pjesë e BE-së, po e shohin me ‘’xhelozi’’ Britaninë, për shkak sevendi po shijon lirinë dhe po përjeton një zhvillim të madh ekonomik.

“Jemi jashtë, jemi të lirë. Nuk mendoj se marrëveshja ishte më e mira, por është shumë më mirë nga çfarë kishim më parë. Tashmë ka një aprovim prej 70% ndaj Brexit, dhe BE-ja po e shef këtë gjë”, u shpreh ai. Tani ata e shikojnë se sa mirë është Britania. Unë besoj se projekti europian është një projekt globalist që nuk do të ekzistojë në 10 vitet e ardhshme”, deklaroi Farage.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...