E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

‘Politika’ në Kosovë drejt karantinës, Kadri Veseli del pozitiv

Koronavirusi ka infektuar mjaft personalitete nga radhët e politikës në Kosovë. Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.

Sakaq, vetë Veseli nuk ka konfirmuar nëse është infektuar me COVID-19. Shefi i deputetëve të Partisë Demokratike, ka thënë për ‘Express’ shkurtimisht se nuk ka informacione për këtë temë.

Po sot u bë publike në media se Jakup Krasniqi ishte infektuar me koronavirus. Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...