E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

BIRN publikon videon/ Policia nuk i ‘kursen’ gazetarët, i sulmon me ujë dhe gaz

Pre e sulmit me gaz të Policisë së Shtetit nuk kanë rënë vetëm qytetarët, por edhe gazetarët dhe reporterët që po ndjekin live protestën para godinës së Parlamentit.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, të publikuar nga Birn, forcat e rendit nuk kanë kursyer as gazin dhe as makinat me ujë ndaj njerëzve të medias.

Më herët teksa intervistonin kreun e opozitës Lulzim Basha një gazetare humbi ndjenjat, ndërsa operatorë të tjerë janë parë të gjakosur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritja e vdekshmërisë foshnjore, ogur zi

Blerina Hoxha/ Monitor Përpjekjet e tre dekadave në uljen e vdekshmërisë foshnjore u përmbysën vitet fundit, kur numri fataliteteve nën 1 vjeç arriti në vitin...

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...

Provimi i matematikës, maturantët para Ministrisë së Arsimit me kërkesat e tyre

Maturantët në të gjithë vendin kanë protestuar për vështirësinë  e provimit të matematikës me pretendimin se teza ishte e formuluar gabim dhe me tendencë....

PD/ Voton ish-kryetari Berisha. “Kjo garë nuk do ta nxjerrë PD-në më të ndarë”

Me maskë vënë, ish-kryeministri dhe kryetar i PD-së Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së për të votuar për kreun e ri të kësaj...