E enjte, 3 Dhjetor, 2020
14 C
Tirana

Policia ndaloi fishekzjarret, tregtarët i shesin lirisht (VIDEO)

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Policia si çdo fundviti i ka shpallur luftë shitjes së fishekzjarreve për festa, si mjete të rrezikshme. Madje ditën e djeshme është publikuar edhe një aksion i policisë për sekuestrimin e mjeteve piroteknike.

Por “Stop” sjell me zë dhe figurë sesi shiten fishekzjarrët e ndaluara. Pas interesimit të emisionit, tregtarët rezultojnë se të ofrojnë modele dhe fuqi të ndryshme, torta, tuba, kapsolla, shatërvan, Zeus.

Blerësi– O, artist! Hë mo!

Shitësi – Ça bëre?

Blerësi- Ça bëni ju?

Shitësi – Mirë, ça bërë ti?

Blerësi– Si ia kaloni?

Shitësi – Mirë, si kalove?

Blerësi– Hë, mo ti!

Shitësi 1 – Hë!

Blerësi– Do m’i japësh ato?

Shitësi – Jo nga ato të mëdhatë, jepi edhe ajo e madhja Zeusi!

Blerësi– Hë nga ato, se mos i di me emra unë nga ato.

Shitësi – Po do i marrësh të gjitha ato?

Blerësi- Ore, një pako. Sa vete pakua?

Shitësi – Po s’e di sa copë ka? T’i numërojmë njëherë!

Blerësi– Pa shikoje, numëroji!

Shitësi 1 – Pakoja ka dyzetë copë, më duket.

Blerësi– Sa shkon ajo, e tëra pakua?

Shitësi 1 – Ose është dhe nji më e madhe dhe nji më e vogël.

Blerësi– Janë të ndryshme?

Shitësi – Bëjnë 12 mijë lekë.

Blerësi– Po ke edhe dy nga kto, që ia bëjnë p.sh kshu, vër edhe dy copë nga ato! Sa bëjnë?

Shitësi – Ato të vogla i do, apo do të mëdha nga ato?

Blerësi- E mo, nga kto, që thamë, o burrë! Cilat?

Shitësi – Jo, jo ato! Kto tubot!

Blerësi- Sa të gjata janë ato?

Shitësi – Ato janë dy modele. Ja t’i them, ti bjeri të dyja tashi.

Blerësi– Bjeri dy modele, ça modelesh janë edhe…

Shitësi – Merr edhe dy modele tubosh nga ato edhe 5 mijë lekëshin edhe atë, atë 3 mijë lekëshin, atë më të voglën!

Shitësi 1 – Është ky model.

Shitësi – Atë lërja dy mijë lekë, atë 4 mijë lekë!

Shitësi 1 – Edhe ky model.

Blerësi– Ti vësh kshu, o.

Shitësi 1 – Ja ku i ke 203-sh, kaq janë!

Blerësi – Të tëra, sa venë kto?

Shitësi – Ja, ja, ja t’i numëroj njëherë!

Blerësi – Pa shikoji të tëra, numëroji!

Shitësi 1 – 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 10.

Blerësi – 20 janë!

Shitësi 1- Qenkan kshu! 20 janë të trashat fare. T’i jap edhe nga kto?

Shitësi – 300 lekë. Jepi ato të voglat! Me 200 lekë t’i marri!

Lexo edhe :   Çmendet qeveria, koncesion i ri 200 milionë dollarë për kolaudimin

Shitësi 1 – Të të bëj 40 tamam, 20 të trasha?

Lexo edhe :   Pas bllokimit të domain-it, qeveria mbyll “Jeta osh Qef” edhe në Facebook

Blerësi – 20 kshu, e 20 kshu bëji!

Shitësi 1 – 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

Shitësi 1 – I ke ktu!

Blerësi – Futi në qese, futi në atë, futi edhe kto të tjerat!

Blerësi – Sa venë kto të gjitha?

Shitësi – 20 mijë lekë!

Shitësi – Rrofsh! Faleminderit!

Pjesa 2

Qytetari: Fishekzjarre doja unë!

Shitësi 1: Fishekzjarre s’mbajmë.

Qytetari: S’mbani? Rrofsh faleminderit!

Shitësi 1: Ke në anën tjetër ti, në krah tjetër.

Qytetari: Ka?

Shitësi 1: Po, gati sa del në fund të rrugës , dyqani i fundit gati, Dylberi.

Qytetari: Ok!

Qytetari: Si jeni? Mirë?

Shitësi 2: Mirë!

Qytetari: Ke fishekzjarre?

Shitësi 2: Po!

Qytetari: Ça fishekzjarrësh keni?

Shitësi 2: Urdhëro?

Qytetari: Ca llojesh?

Shitësi 2: Po kena torta 36 xxxxxxx 25, ke tuba domethënë.., ke dhe shatërvan.

Qytetari: Me sa lekë janë ato?

Shitësi 2: Po varet 25-cja është 40, kurse 36-cja është 60.

Qytetari: Ëhë…

Shitësi 2: I ke të dyja…

Qytetari: Po nga kto të voglat?

Shitësi 2: Do ato të voglat?

Qytetari: Jo, jo, kto….

Shitësi 2: Tubat? Shatërvanet?

Qytetari: Jo jo…Edhe një herë ( afrohet )

Shitësi 2: Si kto thu?

Qytetari: Jo, jo, nga ato…?

Shitësi 2: Tubat ore?

Qytetari: Të kuqet, or burrë, si i harrova emrin?

Shitësi 2: Kapsolla?

Qytetari: Eee nga ato.

Shitësi 2: Jo, jo! Nga ato s’kam.

Qytetari: Po kto vetëm 30 ee e …po shtrenjtë janë kto.

Shitësi 2: Kush?

Qytetari: 36 ose…

Shitësi 2: Tortë or, tortë jo ashtu! Është tortë e madhe mo, që e hedh në ajër dhe hapet, e madhe.

Qytetari: Aaaaa…

Shitësi 2: Unë them për tortën, shatërvane ke 10- mijëshe , 8- mijëshe.

Qytetari: Po nga kto, që i mban kshu? Sa ven kto?

Shitësi 2: Ajo është 3 mijë, ke 10 mijë të mirë fare, që ka te hapmensi tortë, që ka 8 gjujtje si tortë. Kupton?

Qytetari: Dhe hapet kshu si tortë ajo?

Shitësi 2: Po! Ka 8 copë të gjujtme. E kupton? Një sekondë të tregoj një gjë më andej!

Gazeteri: Po kapsolla, ku mund të gjej unë ktu?

Shitësi 2: Sa kapsolla do?

Qytetari: Më duhen nja 5 copë!

Qytetari: Nuk ikën lart kjo, që hapet kshu.

Shitësi 2 : Po pra, kjo ikën lart.

Qytetari: Sa copë kishte kjo?

Shitësi 2: 8! 8 të gjujtme. Do si kto kapsollat?

Qytetari: Sa lekë janë ato?

Shitësi 2: Sa copë do?

Qytetari: Sill nja 5 copë! /tvklan.al

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E FUNDIT/ Kapshtica do qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor

Pika Kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor. Në vijim të masave të marra nga qeveria...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...

Komisioni i Venecias “fshin” mungesën e konsensusit opozitar për Kodin Zgjedhor

Nga: Mero Baze Komisioni i Venecias u ka rekomanduar partive politike në Shqipëri, të bashkëpunojnë për zbatimin e Kodit Zgjedhor, të miratuar së fundmi në...

Toka nuk gjen qetësi/Një tjetër tërmet i fortë godet Turqinë

Turqia shtrihet në një zonë me aktivitet të lartë sizmik. Mëngjesin e sotëm, Turqia është goditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet me magnitudë...