E shtunë, 16 Janar, 2021
1 C
Tirana

Policia jep detaje për vrasjen në Peqin, ja çfarë po bënin dy vëllezërit

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Peqin mbrëmjen e sotme, ku një i mitur ka vrarë aksidentalisht me armë gjahu vëllain. Po ka zbuluar detaje rreth ngjarjes dhe mësohet se dy vëllezërit kanë qenë duke kullotur bagëtitë, në pyllin e fshatit Galush.

Më pas, sipas policisë, nga pakujdesia, Kristian Lleshi i cili nuk ka mbushur ende 13-vjeç, ka qëlluar aksidentalisht mbi të vëllanë, 20-vjeçarin Ronaldo Lleshi, duke e lënë atë të vdekur në vend.

Aktualisht policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i plotë i policisë:

Informacion paraprak

Në pyllin e fshatit Galush, Peqin, dyshohet se një i mitur  i cili  ende nuk ka mbushur moshën14-vjeç,  dyshohet se nga pakujdesia iu shkrep arma e gjahut dhe ka vrarë vëllain e tij shtetasin R.Ll.,  20 vjeç.

Ata ishin duke kullotur bagëtitë kur ndodhi ngjarja.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...