E mërkurë, 1 Prill, 2020
6 C
Tirana

Policia “blindon” Gjirokastrën, sekuestrohen 10 makina luksoze dhe 9 në pranga

Lexo edhe ...

Ermal Fejzullahu: “Do të bëhet mirë për gjithë njerëzimin”

Këngëtari i dashur për publikun , Ermal Fejzullahu ka publikuar se fundmi një foto ne Instagram ku shfaqet i qeshur duke shijuar dëborën...

“Qeveria anulon prokurimet publike”/Basha: Vendim i vonuar, por rëndësi ka transparenca

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se qeveria ka njoftuar anulimin e prokurorimeve që nuk lidhen me emergjencën e krijuar nga koronavirusi. Në një...

Kur do ta arrijmë kuotën “zero” në Shqipëri

Nga: Eduard Zaloshnja Kur pandemia COVID-19 mbërriti zyrtarisht në Shqipëri në 9 mars (jo-zyrtarisht ndoshta ka mbërritur muaj më parë), shumëkush bënte pyetjen se kur...

COVID-19/ Bledi Çuçi: Ka rritje të eksporteve në krahasim me 2019-ën

Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka komentuar së fundmi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend teksa theksoi se bujqësia nuk ka ndaluar së...

Një operacion i madh i organizuar nga policia në Gjirokastër ka rezultuar me sekuestrimin e 10 makinave luksoze dhe shoqërimin në polici të 9 personave. Operacioni i bluve është organizuar pasditen e djeshme dhe ka vijuar deri në orët e mbrëmjes.

Sipas raportimeve të policisë, në akse të ndryshme të qarkut Gjirokastër janë ngritur pika të ndryshme kontrolli. Gjatë aksionit janë sekuestruar 10 makinë luksoze të cilat kanë pasur probleme me dokumentacionet dhe janë shoqëruar 9 prej drejtuesve të mjeteve.

Në aksion ka marrë pjesë dhe drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu.

“Sa më shumë pika kontrolli për te goditur mjetet e parregullta dhe ato të luksit, si dhe ndalimin e personave në kërkim“, mësohet të ketë thënë Veliu. Operacioni do të shtrihet dhe në qarqe të tjera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Ermal Fejzullahu: “Do të bëhet mirë për gjithë njerëzimin”

Këngëtari i dashur për publikun , Ermal Fejzullahu ka publikuar se fundmi një foto ne Instagram ku shfaqet i qeshur duke shijuar dëborën...

“Qeveria anulon prokurimet publike”/Basha: Vendim i vonuar, por rëndësi ka transparenca

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se qeveria ka njoftuar anulimin e prokurorimeve që nuk lidhen me emergjencën e krijuar nga koronavirusi. Në një...

Kur do ta arrijmë kuotën “zero” në Shqipëri

Nga: Eduard Zaloshnja Kur pandemia COVID-19 mbërriti zyrtarisht në Shqipëri në 9 mars (jo-zyrtarisht ndoshta ka mbërritur muaj më parë), shumëkush bënte pyetjen se kur...

COVID-19/ Bledi Çuçi: Ka rritje të eksporteve në krahasim me 2019-ën

Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka komentuar së fundmi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend teksa theksoi se bujqësia nuk ka ndaluar së...

Mc Kresha së shpejti babai i një vajze

Mc Kresha dhe partnerja e tij Erzina Shehu janë në pritje të një fëmije. Me anë të një postimi në InstaStory Erzina ka zbuluar gjininë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT