E mërkurë, 23 Shtator, 2020
26 C
Tirana

“Po të zgjodhëm kryeministër, çfarë do bësh?”, Basha: Prit një herë se jemi LIVE

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Një ditë pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, kryedemokrati Basha ka takuar disa biznese në Tiranë, që sipas tij janë të prekur nga situata e shkaktuar nga COVID-19. Ai shigjetoi sërish kryeministrin Rama, ndërsa iu bëri thirrje qytetarëve që të bëhen bashkë ta largojnë.

Një qytetare që u prezantua nga Lulzim Basha si pronare e një biznesi, gjatë bashkëbisedimit e vendosi në vështirësi me pyetjet e shumta. Ajo e ka pyetur Bashën, se po e zgjodhën kryeministër, çfarë do të bëjë ai. Ndërkohë, kreu i PD-së i përgjigjet se do zbatoj ligjin.

Dialogu i Lulzim Bashës me qytetaren

Lulzim Basha: Përshëndetje të dashur miq, jemi në zemër të Tiranës. Si shumë biznese të tjera janë në vështirësi të dyfishtë.

Qytetarja: Nuk kemi marrë asnjë kokërr leku, të shkojmë t’ja marrim në Surrel, tani do edhe lekë të shkosh atje, se kur e kishim këtu…Ishalla kur të vini ju të na i jepni, apo nuk do na i jepni?

Lulzim Basha: Të gjitha dëmet, shteti duhet t’ua dëmshpërblejë

Lexo edhe :   “Kjo i jep Ramës mandatin e tretë”/ Topalli hedh 'shashkën' e radhës, zbulon marrëveshjen e fshehtë pas zgjedhjeve

Qytetarja: Kush shtet?

Lulzim Basha: Shteti shqiptar, po varet çfarë kryeministri në krye, një që mendon vetëm për veten e tij dhe oligarkët

Qytetarja: Po të zgjodhëm ty, çfarë do të bësh, do na i kthesh?

Lulzim Basha: Do të zbatoj ligjin, jo tarafet dhe nuk do të shikoj xhepat e 5 oligarkëve

Qytetarja: Po pronat si do i bësh?

Lulzim Basha: Do të flasim për një moment, para një jave e kisha z. Vorpsi në zyrë dhe shoqatat e pronarëve. Gjëja e parë që do të bëjmë do të anulojmë ligjin, por prit një herë para se të flasim për pronat, të flasim një çikë për bizneset se jemi LIVE.

Qytetarja: Ishalla bëhtë më mirë Zoti kur të vini ju, se po nuk pat shpresë edhe te ju, mori fund Shqipëria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ja përse Toka ka 4 stinë

Ekuinoksi që ishte të martën e datës 22 shtator, sinjalizoi ndryshimin e sezonit, nga vera në vjeshtë në hemisferën veriore, dhe nga dimri në...

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë, prokuroria thërret si dëshmitar Sali Berishën

Ish-kryeministri Sali Berisha është thirrur që të dëshmojë në procesin gjyqësor ndaj ish-truprojës së tij, Izet Haxhisë, i akuzuar për vrasjen e Azem Hajdarit. Mësohet...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut kapet pa kaskë në motoçikletë, gjobitet me 50 euro

Tre zyrtarë të Maqedonisë së Veriut janë ndëshkuar me masë administrative, pasi nuk respektuan rregullat e qarkullimit. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, zv....

Sheshi Dickstein

Nga: Veton Surroi Dy libra për ndikimin rus në Amerikë e Kosovë, një sondazh dhe mbi atë se çfarë duam të kujtojmë 1. Ekziston në Manhattan, pjesën...

“Do të gatuaj ty në vend të peshkut, kaq vlen ti!”, ofendime dhe ngritje zëri në “Përputhen” (VIDEO)

Puntata e së martës në “Përputhen” ka agravuar deri në fyerje. Mevlani dhe Shqipja kaluan në fyerje personale pas takimit të dështuar. Shqipja është...