E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

‘Po të isha unë ministër, ti do lëvizje me shofer privat’, Gjuzi ‘ngacmon’ Klodiana Shalën LIVE në emision

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Deputeti opozitar Kujtim Gjuzi, komentohet shpesh për ngacmimet e batutat e tij pikante. Ai është kthyer në kryefjalë të mediave, edhe lidhur me qasjen kundër masave ndaj koronavirusit. Gjuzi publikoi më herët një foto në rrjetet sociale, ku shihej me snajper në dorë, duke marrë shënjestër për nga Liqeni i Pogradecit. Kjo foto ka ngjallur reagime dhe është komentuar shumë.

I ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, Gjuzi tregoi çfarë mesazhi fshihet pas asaj fotografie, duke mos i shpëtuar as batutave me atleten e njohur Klodiana Shala. Ai tha se fotoja në fjalë është ironi ndaj ministrit të Brendshëm.

“Covid nuk më zë, nga axhenda e ngarkuar ishte e pamundur që të vija në 12 e gjysmë. Unë jam më shumë se gjermanët korrekt. Brenda sallës së parlamentit jemi të papërgjegjshëm, jashtë saj po.

Isha i detyruar ta lija aty, mund të ketë prekur gomën. Ishte një rast emergjent, do ta pranoja një gjobë se kam 10 vite pa marrë. Letra vendoset aty se sido që të jetë, të ketë numër telefoni. Policia nuk duhet të lejë rrugë e pa rrugë poligone.

Nuk është e imja arma, e gjeta atje. Ajo foto është ironi ndaj ministrit të Brendshëm. Kam kërkuar interpelancë me Lleshajn, se ka një tolerancë për këtë gjatë kësaj kohe që duhet nëse do iki apo jo.

Ajo është për të treguar se sa lehtë mund të gjenden armët në Shqipëri. Snajperi ishte i mbushur me fishekët që gjuajnë tullumbacet e Rilindjes, që duan të na vrasin me miell të bardhë”, tha Gjuzi.

Kampionia e atletikës është përfshirë në debat me Gjuzin, në lidhje me shkeljen që kishte bërë deputeti dje, duke parkuar në trotuar.

Klodiana Shala: Pse ne hamë gjobë, e ju jo?

Kujtim Gjuzi: Po vendose emrin aty siç e kam vënë unë, edhe nuk merr gjobë.

Klodiana Shala: Në qoftë se vë unë emrin aty, i bie që po bëj karshillëk, edhe ju po bëni karshillëk.

Kujtim Gjuzi: Kampionëve s’u vihet gjobë, po të isha unë ministër ti do të lëvizje me shofer privat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...