E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

“Po tani që ra tërmeti, çfarë keni për të thënë?”, Artan Hoxha ironizon Metën

Sikundër ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, i cili vinte theksin tek paralajmërimi i presidentit Meta për tërmetet, një koment ka ardhur nga gazetari investigativ Artan Hoxha.

Tërmeti në Korçë/ Ish-ministri: Meta nuk gabon, lëvizni sa nuk është vonë!

Ky i fundit vë në dukje me anë të një statusi në Facebook, se kreu i Shtetit nuk përcjell paralajmërime të kota.

“He me, po tani që ra tërmeti, çfarë keni për të thënë????!!!!!”, shkruan ai më tone ironike.


Dy ditë më parë, kreu i Shtetit vuri alarmin. Presidenti ngriti pyetjet për kapacitetet që ka Shqipëria në përballimin e ngjarjeve të tilla, dhe masat që mund të jenë marrë nga Ministria e Mbrojtjes për të minimizuar pasojat nëse do të ketë një tërmet të tillë.

Në përfundim të shkresës, Presidenti shprehej i gatshëm edhe të mbledhë Këshillin e Sigurisë qoftë edhe vetëm për këtë çështje.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...