E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“Po ta dija, s’kisha ardhur fare”, Klosi i kthehet keq moderatores LIVE (VIDEO)

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Thumb on”, në RTV Ora. Prezantimi që iu bë në fillim të emisionit, duket se e ka revoltuar tej mase ministrin. “I ftuari ynë është instanca e qejfit”, tha Fatma Haxhialiu.

“Ftojmë këtu ministrin e qejfit dhe të argëtimit, z. Blendi Klosin”, vijoi më tej Aulona Musta. Kaq ka mjaftuar, që Klosi t’ua kthente me të njëjtën monedhë.

“Unë prisja ndonjë kunjë të madhe nga ju, po ta dija që kunja ishte Ministria e Qejfit, s’kisha ardhur fare. Po ta quash Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit ‘Ministi e Qejfit’ është e rëndë”, u shpreh Klosi.

Ndërsa Fatma e sqaroi se iu referua me këtë titull, pasi turizmi nënkupton argëtim e foto të bukura në Instagram.

“Hera e fundit që vij, meqë the ‘Ministri Qejfi’ se nuk është fare për qejf”, tha Klosi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...