Stil

“Po qaj me lot gëzimi”, Alketa Vejsiu prezanton “Sanremo 2020”


               Publikuar në : 15:58 - 14/01/20 M D

Alketa Vejsiu ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram lajmin më të rëndësishëm të karrierës.

Ajo ka treguar publikisht se do të jetë prezantuese e festivalit “Sanremo 2020” krah figurave më të rëndësishme në Itali.

Ndër këto të fundit përmendim Monica Belluci, Antonella Clerici, Sabrina Salerno dhe shumë të tjerë.

“Po qaj me lot gëzimi! Është dita më e lumtur e karrierës time! Faleminderit Shqipëria. Faleminderit Italia. Çfarë nderi. Nuk mund ta besoj”, shkruan Alketa mjaft e entuziazmuar në Instagram.

Këtë vit festivali i rëndësishëm i muzikës në Itali “Sanremo” do të mbahet nga data 4 deri në 8 shkurt.

Mediat italiane kanë shkruar për përzgjedhjen e prezantueses shqiptare dhe thonë se ajo përveçse e bukur është perfeksioniste dhe meriton te jetë krah emrave të rëndësishëm.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT