E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Po pinte kafe në lokalin e tij, si u ekzekutua ish-anëtari i bandës së Lushnjës

Enver Boriçi, i cili u gjet mëngjesin e sotëm i pajetë në lokalin e tij ka qenë anëtar i bandës së Lushnjes. Mësohet se 52-vjeçari ka qenë duke pirë kafe në ambientet e lokalit, kur një person i maskuar është afruar në drejtim të tij dhe e ka qëlluar me plumb në kokë.

Viktima është vëllai i Arben Boriçit. Ky i fundit rezulton një emër i njohur për policinë shqiptare, pasi aktualisht po vuan dënimin me burgim përjetë në burgun e Peqinit, si pjesëtar i bandës së Lushnjës.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendin ku ka ndodhur ngjarja dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...

Pse temperaturat ulen shumë gjatë natës në shkretëtira?

Nëse do të ndërmerrni një udhëtim ditor në shkretëtirën e Saharasë në Afrikën e Veriut, do të duhet të keni me vete më shumë...