E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

“Po përdorin fëmijët si kamikazë”, Nishanit nuk i del inati me Ramën

Gjatë ditëve të fundit, socialistët po akuzojnë PD-në dhe LSI-në se po përdorin fëmijët si kamikaz, për të shkaktuar dhunë dhe terror në vend. Kjo referuar protestave për 25 vjeçarin Klodian Rasha.

Pak ditë më parë, drejtuesi politik i PS-së në qarkun Shkodër, Ilir Beqaj, ka reaguar për protestën në qytetin verior, ku janë djegur sende që ishin brenda selisë të Partisë Socialiste. Beqaj theksoi se pala tjetër politike po përdor fëmijët si “kamikaz”, duke shtuar se veprimi i një polici nuk përfaqëson Policinë e Shtetit.

Po kështu ka reaguar edhe kryeministri Rama. Përdorimin e fëmijëve e sheh si një akt kriminal, dhe i krahason liderët e opozitës dhe vetë kreun e shtetit me organizatën terroriste të Boko Haramit në Nigeri. “Terroristët e Boko Haramit i përdorin fëmijët si kamikazë, nuk janë të parët në radhën e abuzuesve të minorenëve! Historia njeh disa raste kriminale me fëmijët, por që të shfaqej në Shqipëri si streha e fundit e maskarallëkut të politikës opozitare kjo është tejet e dhimbshme!”, shprehej Rama.

Marrë shkas nga këto akuza, një kundërpërgjigje ka ardhur nga ish-presidenti Bujar Nishani, i cili i ka publikuar një video kryeministrit Rama. “Besojeni po të doni rilindsin që “proteston” ndaj përdorimit të fëmijëve si kamikazë!!!!!” Ky fëmijë edhe mund të kishte rrezikuar jetën seriozisht”, ka shkruar ai bashkëngjitur videos në fjalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krijoi parti me Murrizin, habit Valteri: Nuk e di ende se me kë do të kandidoj

Halit Valteri është konsideruar si një prej personazheve më të rëndësishëm të partisë së re të krijuar së bashku me deputetët Myslym Murrizi, Alban...

Atentati ndaj Mitros në Vlorë, shoqërohen 8 persona

Policia e Vlorës ka marrë në pyetje 8 persona në lidhje me atentatin e kryer ditën e sotme ndaj 39-vjeçarit, Marjon Mitro. Ata janë...

Nuk është mish derri, por kodi i Ndrangheta-s

Nga: Enkel Demi Ka një zakon rilindas që pas çdo skandali kërkohet qesharakja, në mënyrë që e pabëra të bëhet e pabesueshme. Kështu u reagua...

Kryemadhi: 5 prioritetet në programin e LSI, të realizueshme në 5 muaj, 0 kosto

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zhvilloi ditën e sotme një takim me banorët e Njësisë 2 në kryeqytet. Teksa komentoi programin e forcës politike që...

Rezulton e pastrehë/ Publikohet skeda e pasurisë së ministres Spiropali

Elisa Spiropali u zgjodh ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin në dhjetor 2018, me ndryshimet që përfshinë kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas protestës...