E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

Po notonte në liqen, mbytet futbollisti anglez 24-vjeçar

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në SHBA, ku një futbollist anglez ka humbur jetën pasi u mbyt në një liqen.

Sipas mediave të huaja, ngjarja është shënuar në Karolinën e Jugut, në Liqenin e Kievit.

24-vjeçari, Derrick Otim, lojtar i Nottingham Forestit, me origjinë nga Gana, u mbyt ndërsa po notonte në liqen.

“Pusho në paqe, Derrick! Të gjithë në Nottingham janë të befasuar kur mësojnë se ish i riu ynë ka ndërruar jetë. Mendimet e të gjithëve në klub janë me familjen dhe miqtë e tij”, thuhet në profilin në Twitter të Nottingham Forest.

Liqeni i Kievit konsiderohet si një nga më të rrezikshmit në Amerikë, pasi aty janë mbytur edhe shumë njerëz të tjera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...