Politikë

“Po i shtrëngohet laku në fyt. Po shet edhe Olsin”/ Berisha-Ramës: Nuk ke shpëtim!


               Publikuar në : 18:28 - 13/08/19 Enno

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratën e bërë nga Edi Rama në lidhje me akuzat e PD-së ndaj kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri, teksa u shpreh se edhe vëllai i tij të jetë, “s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua”.

Lidhur me këtë, Berisha shkruan se Ramës po i shtrëngohet laku në fyt dhe se kjo deklaratë ishte edhe për vëllain e tij, Olsi Ramën. Sipas ish-kryeministrit, përmes krahasimit që bëri në deklaratën e dhënë, Rama tregon që është informuar se është dokumentuar me zë dhe figurë bashkëpunimi i ngushtë i Olsit me kreun e grupit të Xibrakës, Genti Xhixha.

“Edvin Mafia per lekuren e tij po shet Olsi Drogen!

Miq, Edvin Droges po i shtrengohet laku ne fyt!
Pasi e kishte mbrojtur deri sot Valdrin Drogen dhe kishte bllokuar hetimet, sot ai ne nje postim ne tëitter deklaro:
“Jo Valdrini, po vëllai im të jetë ( fjala eshte per Olsin), s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua, në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale,( me fjale tjera eshte e Olsit dhe jo familjare)
Edvin je i pashprese, cfare eshte e Olsit eshte edhe e jotja dhe kjo eshte e dokumentuar.

Miq, kete deklarate Edvin Droga e beri per Olsin sepse duket se eshte informuar se eshte i dokumentuar me ze dhe figure bashkepunimi i ngushte i Olsit me kreun e grupit te Xibrakes, Genti Xhixha, te cilin vellaçko Olsi e percolli nga Shqiperia pas leshimit te urdher arrestit nga prokuroria. Perveç kesaj, vet Edvini eshte ne tave por duket se po pregatit Olsin qe te deshmoje kunder pergjegjesise dhe implikimit familjar.

Ndaj dhe Edvini mbyll postimin e tij ne twitter: “Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!”! Edvin, akuzoje sa te duash Olsi drogen, vete nuk ke shpetim. Rama ik”, shkruan Berisha.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT