E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

“Po hyre si afgan, del rrugëve pa problem”, Manjani tallet me Komitetin

Nga dita e sotme hyjnë në fuqi kushtet e reja anti-Covid në vendin tonë. Të gjithë personat për t’u futur në territorin shqiptar, kanë zbatuar rregulla të reja. Në të gjitha pikat kufitare, të gjithë shtetasit shqiptarë apo të huaj u detyruan te paraqesin pasaportën e vaksinimit që dëshmon imunizimin me të dyja dozat ose një përgjigje negative e testit PCR apo testit të shpejtë. Në pikat tokësore të kalimit kufitar, udhëtarët që nuk i patën këto, u është kërkuar të vetëkarantinohen për 10 ditë.

Ylli Manjani ka ironizuar vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë, për të vendosur karantinë 10 ditore për të gjithë ata që hyjnë në Shqipëri.

“Të hysh në Shqipëri pa test/vaksinë duhet të bësh quarantinë. Po hyre si Afgan je i lirë të dalësh rrugëve pa problem…”, shkruan Manjani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...