Aktualitet

‘Po fshihet e vërteta në Thumanë”, PD akuza ndaj Braçes dhe Artur Bushit


               Publikuar në : 12:17 - 07/12/19 M P

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka lëshuar akuza të tjera të drejtim të qeverisë. Sipas tij, Braçe dhe Artur Bushi, vetëm me përgjigjet e ndryshme që japin, duket qartazi që ka një përpjekje kriminale për të mbuluar dëmet me spektakël.

Sipas tij, qeveria do t’i lërë banorët në harresë dhe po mundohet të dalë nga situata me propagandë.

24 orë pasi mori detyrën, Olsian Çela nis ‘furishëm’ punën

DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM GAZMENT BARDHI

Ka një përpjekje kriminale të Qeverisë për të lënë në harresë viktimat e 26 nëntorit dhe për t’i mbuluar ato me spektakël të pashpirt propagandistik. Ka një përpjekje të Edi Ramës dhe bashkëpunëtorëve të tij për të fshehur të vërtetën se tragjedia e Thumanës ka qenë e paralajmëruar!

2 ditë pas tërmetit, Erion Braçe dhe Artur Bushi japin 2 përgjigje të ndryshme, nëse pallatet ishin shpallur apo jo të banueshme pas 21 Shtatorit. Kjo do të thotë se ata po fshehin të vërtetën, po përpiqen ta shtrembërojnë për të shpëtuar nga përgjegjësia.

Për të bërë drejtësi për 24 njerëzit që humbën jetën nga shembja e dy pallateve, Partia Demokratike ka kërkuar zyrtarisht përgjigje për masat e marra për sigurinë e banorëve nga qeveria dhe Bashkia e Krujës pas tërmetit të 21 Shtatorit. Deri tani, qeveria ka heshtur dhe është fshehur pas spektaklit kriminal të kreut të saj, i cili nuk kursen as fëmijët e mbijetuar.

Ne nuk do të heshtim derisa të bëhet #DREJTËSI për viktimat e 26 Nëntorit!


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT