E enjte, 3 Dhjetor, 2020
14 C
Tirana

“Po fsheh gjurmët”/ Rakipllari: Durrësin e drejton Vangjush Dako

Më të lexuarat

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Gazetari Robert Rakipllari ka folur rreth situatës në të cilën gjendet qyteti i Durrësit, pas tërmetit të 26 nëntorit.

I ftuar në studion e “Opinion” në Klan Tv, Rakipllari deklaroi se Valbona Sako dha dorëheqjen pasi ishte kundër shembjes së pallateve pa u marrë prova në to.

Sipas gazetarit, bashkinë e Durrësit tashmë e drejton ish-kryebashkiaku Vangjush Dako. Ai shton se Dako ka shkuar në bashki për të fshehur gjurmët e tij në lidhje me ndërtimet.

“Një shenjë e keqe që unë mendoj se nuk do ketë arrestime dhe përgjegjësi penale, por propagandë. Sipas informacioneve që unë kam, nuk jam i sigurt 100%, kryetarja e Bashkisë së Durrësit, dha dorëheqjen sepse ajo kërkoi që këto pallate të mos shembeshin po të shkonte Prokuroria dhe më pas të bëhej ajo gjë. Përkundrazi ajo u largua, dhe tani bashkinë e ka marrë Vangjush Dako, duhet të themi të vërtetën.

Lexo edhe :   "Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

E ka marrë ai sepse nënkryetari i bashkisë që sot qeverisë bashkinë e Durrësit, është një njeri i emëruar nga Dako dhe praktikisht bashkinë e Durrësit e qeverisë Dako. Ai ka shkuar atje dhe po fsheh gjurmët e veta se ka 12 vite në këtë histori dhe është kompani betoni ka dhënë leje etj. Ne shohim që jo vetëm që prokuroritë shqiptare nuk kanë hetuar korrupsionin, por në këto moment nuk e di sa fuqi ka që të hetoj korrupsionin e qeverisë aktuale”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama mbledhje urgjente në Ministerialin e OSBE: Bëj thirrje për bashkëpunim

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të radhës në OSBE, ka marrë fjalën në nisje të Ministerialit të kësaj organizate. Rama u shpreh...

Vaksinat janë gati, por si do të shpërndahen tek miliarda njerëz?

Nga: Liz Breen & Sarah Shifling “The Conversation” Vaksina Pfizer/BioNTech, sapo është aprovuar për përdorim të gjerë në Britaninë e Madhe dhe qeveria ka urdhëruar...

E FUNDIT/ Kapshtica do qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor

Pika Kufitare e Kapshticës do të vijojë të jetë e mbyllur deri në datën 14 dhjetor. Në vijim të masave të marra nga qeveria...

Prostitucion në qendër masazhi, si rekrutoheshin vajzat në rrjetet sociale

Blutë e Tiranës kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shfrytëzimit të prostitucionit, dhe përshtatjes së ambienteve për prostitucion. Në...

“S’kishim lekë për operacionin e mamit”, këngëtarja prek me historinë familjare

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka ndarë me publikun disa çaste mjaft të vështira që ka kaluar në jetën e saj. Pavarësisht buzëqeshjes rrezëllitëse që na...