E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“Plumbi jo gjithmonë del me plumb”, Manjani bën “për një lek” opozitën

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka bërë përgjegjëse opozitën për gjendjen në të cilën ndodhet vendi. Sipas tij, argumenti që ‘Rama dhe PS nuk bën’, nuk mjaftojnë.

Ai shprehet se opozita duhet të na thotë përse duhet të votojmë atë, përndryshe, kreu i socialistëve do të jetë sërish duke drejtuar Shqipërinë.

Manjani e nis shkrimin duke kujtuar se “Plumbi jo gjithmonë del me plumb”. Ish-ministri Drejtësisë kërkon të dijë nga opozita përse duhet votuar kjo forcë. Sipas tij, duhet ti thotë popullit se si e ka programuar ndërtimin e shtetit të drejtë; demokracisë; garantimin e lirive e të drejtave.

Statusi

Plumbi jo gjithmonë del me plumb.

==========

Ka një javë që opinioni diskuton mbi Ramën; mandatin e tretë; PS; luftën e brendshme; strategjinë e saj elektorale; Elisën-Erionin-Beqen-Damianin; por edhe Gjushin-krimin&co…

Fiks siç e donte Rama dhe propaganda e tij. Të marrë vemendjen maksimale publike.

Çështja është se edhe opozitarë, komentues opozitarë dhe media të opozitës bëjnë fiks këtë gjë:

komentojnë Ramën e PS. Natyrisht duke theksuar se “sa i keq e i mbaruar është”…!! Grackë perfekte!

Kam kohë që them dhe e po e përsëris:

Opozita, veçanërisht tani, ka barrën të bindë çdo shqiptar se përse duhet të dalë nga shtëpia, apo të lërë punën ditën e zgjedhjeve dhe të shkojë tek qendra e votimit për ta votuar atë, pra opozitën?!

Argumenti që “Nuk bën Rama dhe PS” NUK MJAFTON!

Që Rama i ka plotësuar orët e veta në politikë dhe se PS ka radhën të dalë në opozitë, nuk ka nevojë ta thotë opozita sepse duket sheshit.

Lexo edhe :   Meta i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Ramës: E duam Vjosën, korrupsioni dhe marrëzia s’do mundet ta tjetërsojë dot

Por opozita duhet të thotë përse duhet votuar ajo?! Duhet ti thotë popullit se:

Lexo edhe :   Opozita e Bashës si lule artificiale

– si e ka programuar ndërtimin e shtetit të drejtë;

-demokracisë;

-garantimin e lirive e të drejtave; ekonomisë konkurrues të lirë?

Si do të ndalë plagën sociale EMIGRACION?

Si do të afrojë shqiptarët me perëndimin?

Si do ti arsimojë të rinjtë?

Si do të garantojë shëndet publik?

Personalisht mendoj se Republika ka nevojë të rithemelohet, sepse kështu siç e kemi me politikë cikëlmbyllur e sistem të kalbur skemi gjë në terezi. Por kjo ndoshta është shumë…

Sidoqoftë radha është e opozitës të na thotë se çfarë do bëjë? Si e ka idenë?

Duhet ta thotë tashmë se ska kohë!

Po të bëjë këtë punë, nuk do ketë hiç kohë të merret as me Ramën e as me kompaninë e tij të propagandës. Këta të fundit (Rama&co) duan që opozita të mos merret as me veten e as me popullin, por me ata.

Dhe po ja arrijnë…

E përsëris dhe s’e them më pas kësaj: përse duhet votuar opozita? Kjo është pyetja themelore që kërkon përgjigje sa më shpejt!

Përndryshe, pa pyetje e pa përgjigje, Shqipëria aty e ka Ramën…

Jo gjithmonë Rama luftohet me Ramën…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Donte t’i merrte pasurinë/ 27-vjeçarja pajton vrasës me pagesë për të ekzekutuar futbollistin

Policia turke ka arrestuar një 27-vjeçare, e cila akuzohet se kishte pajtuar vrasës me pagesë për të eliminuar burrin futbollist. Yagmur Asik ishte divorcuar nga...

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...