E martë, 1 Dhjetor, 2020
6 C
Tirana

Plazhet e Ulqinit janë magjia e Mesdheut për cilësitë kuruese

Më të lexuarat

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Brataj: Jemi në skenarin 3. Nëse ezaurohen, do shtrohen në hotele e stadiume

Në një video të shpërndarë nga Rama, tregohet puna kolosale e mjekëve në këto ditë të vështira pandemie. Një fluks thirrjesh dhe me mijëra...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Vaksinë për gripin edhe për të shëruarit nga virusi? Ç’thotë ekspertja e ISHP

Për shkak të pandemisë, vaksinimi filloi më herët se çdo vit tjetër. Të parët që do të vaksinohen janë personeli shendetësor dhe më pas,...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“Kërkojmë gjyshin”, Berisha shfaqet i përhumbur në Gjirin e Lalzit

Një video e Sali Berishës është publikuar këtë fundjavë në media, teksa ai shfaqet i përhumbur para vilave në Lalz. Berisha është një nga figurat...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Mesi festoi me bluzën e Maradonës, Barcelona gjobitet nga FIFA

Barcelona do të gjobitet nga FIFA, pasi Mesi festoi me bluzën e Maradonës. Festimi prekës i Lionel Mesit me fanelën e ikonës Diego Armando...

Rusja “përplas” në tokë burrin 240 kilogramë (FOTO-VIDEO)

Ndonjëherë përmasat trupore nuk kanë rëndësi, dhe këtë e ka dëshmuar shumë mirë një femër e cila ka hedhur në tokë burrin që peshon...

Ulqini është cilësuar si një nga vendet më të jashtëzakonshme nga bukuritë, shërbimin dhe vlerat kuruese. Plazhet e Ulqinit janë të njohura në rajonin e Mesdheut për cilësitë kuruese. Në sajë të faktorëve të shumtë natyrorë.

Bregdeti i Ulqinit është i njohur për plazhet më të mira dhe më cilësore në Mal të Zi dhe rajon. 7 plazhe të Ulqinit u certifikuan me çmimin “Flamuri i kaltër”, duke u renditur në listën botërore të plazheve të pastra.

Flamuri i Kaltër jepet jo vetëm për ujin e pastër por edhe për, rojet e shpëtimit, rregullimet e bëra për persona me aftësi të kufizuar dhe kritere të tjera të standardeve moderne dhe në shërbimet e kualitetit.

Ato janë 6 plazhet me kualitetin e lart të shërbimit, ndërsa janë edhe 2 plazhe në fazën pilot për ta marrë licencën e flamurit të kaltër.

Kështu, flamuri i kaltër do të vazhdoj të valëvis në plazhet e Ulqinit në “Tropicana”, “Safari”,“MCM Beach” “Miami”, “Copacabana”, “Evropa beach”, deri sa të njëjtën gjë shpresojnë pronarët e plazhit “Toni gril” dhe “Lux Beach” që gjenden në fazën pilot për ta marrë licencën e flamurit të kaltër.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E bujshme/ Barcelona kërkon mbrojtësin shqiptar

Barcelona ka shumë probleme në mbrojtje gjatë kësaj periudhe për shkak të dëmtimeve që kanë pësuar emra me peshë si Pique, Umtiti apo edhe...

Mbesin në fuqi masat kundër pandemisë në Kosovë

Gjysmëvjetori i parë i vitit shkollor në Kosovë do të përfundojë më 18 dhjetor, ndërsa ai i dyti do të fillojë më 18 janar....

Video/ Tërmeti 6.6 ballë ”tund” ndërtesën, burri vijon të pijë kafenë

Në 30 tetor, Izmiri dhe disa qytete të tjera të Turqisë u tronditën nga një tërmet 6.6 ballë i shkallës rihter. Fatkeqësia natyore, la pas...

Pse BE duhet të shpejtojë zgjerimin e vet në Ballkanin Perëndimor

Nga Ana Milosevic& Thomas Bickl “Brussels Times” Me vetot mbi mosmarrëveshjet dypalëshe para-ekzistuese, synimi strategjik i vendeve kandidate për të hyrë në BE është bërë...

Tiranë: Zjarr në fabrikë, humb jetën një 64-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në kryeqytet. Një fabrikë në zonën ''Misto Mame'', ka marrë flakë, dhe për pasojë ka humbur...