E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

Plas në Kavajë/ Dhunohen arbitrat në Besa-Bylis, ndërpritet ndeshja (Video)

Skandal në Kavajë, është ndërprerë sfida mes Besës dhe Bylisit e vlefshme për javën e 24-t të Kategorisë së Parë.

Në Kavajë nuk kish te ndodhur kurrë në këto 5 vitet e fundit që të kishte një interesim kaq të madh nga ana e tifozerisë vendase, teksa të pranishëm në stadium janë afro 1500 tifozë.

Besa dhe Bylis janë përballur dy herë këtë sezon. Në fazën e parë, kavajasit kanë fituar 2-0 në fushën e tyre, ndërsa në fazën e dytë kanë barazuar 0-0 në Ballsh. Për momentin, Besa është më e avantazhuar në ndeshjet direkte.

Ndërpritet ndeshja në Kavajë on Vidnews.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...

Ikja e Gramoz Ruçit nga politika dhe raporti mes moshës e pushtetit

Nga Alfred Peza Në sport sado i zoti që të jesh, mosha të limiton duke të detyruar që të “varësh këpucët në gozhdë”, atëherë kur...