E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Plas grushti mes të rinjve në Shëngjin, ndërhyn policia (Video)

Disa të rinj janë përfshirë në një sherr masiv në plazhin e Shëngjinit, duke tërhequr vëmendjen e pushuesve.

Përplasja ka ndodhur ditën e djeshme, ndërsa nuk bëhet me dije shkaku që ka stimuluar këtë konflikt.

Siç shihet edhe në video, forcat e policisë kanë qenë të pranishëm dhe kanë ndërhyrë për të shmangur çdo incident, mirëpo situata ka dalë jashtë kontrollit.

Reagimi i policisë: 

Sot, 1 gusht, në njoftimin e saj, policia e Lezhës raporton se kanë qenë 6 persona që janë konfliktuar dhe ata janë proceduar në gjendje të lirë.

“Këta shtetas, më datë 31.07.2019, në Shëngjin, për motive të dobëta, kanë dëmtuar njëri-tjetrin duke u goditur me sende të forta”, sqarojnë blutë.

Njoftimi: 

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë filluan procedimin penal, në gjëndje të lirë, për veprat penale “Dëmtime të tjera me dashje” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike” për shtetasit;
-B.P., E.P., B.A., I.P.,E.P., dhe B.A.

Këta shtetas, më datë 31.07.2019, në Shëngjin, për motive të dobëta, kanë dëmtuar njëri-tjetrin duke u goditur me sende të forta

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...

A janë propozimet e PD-së ashtu siç i quan Preç Zogaj reformë kushtetuese?

Nga: Luan Rama Përtej ngasjes romantike për ta parë nismën e fundit të Partisë Demokratike si një përpjekje për të realizuar më në fund vetingun e...