E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Plagosje me thikë pranë një shkolle në Tiranë

Shpesh konfliktet në rrugët e Tiranës ndodhin për shkak të bllokimit të një pjese rruge. Sherri që ka ndodhur në afërsi të shkollës “Fan Noli”, ka përfunduar me një të plagosur me thikë.

Një drejtues makine është konfliktuar me dy shoferë furgoni, për shkak se këta të fundit kishin bllokuar rrugën.

Drejtuesi i makinës u kërkonte të lironin rrugën, pasi kishte urgjencë. Të paktën ky ka qenë pretendimi i tij.

Gjatë sherrit, ai ka goditur me thikë njërin prej shoferëve të furgonit, duke e lënë të plagosur. Fatmirësisht, personi i plagosur ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Prokuroria nis verifikimet për Dukën/Braçe: Ka shuar historinë e futbollit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Prokuroria e Tiranës është në fazën fillestare të hetimit, ku po kryen...

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...