E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Plagosja në zyrat e PD-së në Kavajë, Rama: Ngjarje ordinere, pa pikë lidhjeje

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish gjarjen e djeshme në Kavajë, ku sekretari i PD u plagos me armë zjarri.

I ftuar në ”Euronews Albania”, Rama u shpreh se ajo ishte një zënkë ordinere që u përdor politikisht nga Partia Demokratike, ashtu siç ka ndodhur gjithmonë.

Edi Rama: ”Ajo ishte një ngjarje ordinere, për një sherr për një parkim, për diçka që ndodhi aty ku ndodhi dhe rezultoi që ai zotëria nuk ishte as kushëriri im. Cila foto? Çfarë fotoje? Nuk mund të bazohen gjërat në një foto. Dihet që LSI-ja do të dalë me këpucët e kuqe të Monikës. Basha doli si bedel, dhe donin të bënin sikur obobob çfarë po ndodh këtu. Ku është njeriu i ndryshimit këtu? Partia është një familje e madhe që ka lloj e soj njerëzisht brenda të kategorive të ndryshme.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....