E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Plagosi të dashurën pasi nuk pranoi ndarjen, “arrest me burg” për autorin

Autori i plagosjes së studentes Kostandina Zanaj në Vlorë, shtetasi Fadil Likaj është lënë në “arrest me burg”. Ai mbërriti paraditen e sotme, nën masa të rrepta sigurie në Gjykatë.

Tre ditë më parë, pas një konflikti në lokal, 30-vjeçari Likaj nga Shkodra nxori armën dhe plagosi studenten 20-vjeçare nga Berati. Ai përdori granatë dhe armë.

E reja doli jashtë lokalit me vrap për të kërkuar ndihmë, ndërsa 30-vjeçari iku me shpejtësi, por u neutralizua nga qytetarët.

30-vjeçari nga Shkodra, Fadil Likaj i kishte kërkuar takim 20-vjeçares në një lokal në lagjen “28 Nëntori” në Vlorë, pasi nuk pranonte të ndahej dhe donte që të sqaroheshin. Për sqarimin i riu kishte marrë me vete edhe një pistoletë dhe dy granata dore, të cilat nuk ka nguruar që t’i përdorte kur e pa se gjërat nuk po shkonin ashtu siç i mendonte.

Po si ndodhi ngjarja? Pas një sherri me 20-vjeçaren Kostandina Zanaj, të renë e ka tërhequr zvarrë nga lokali dhe e ka nxjerrë jashtë ku e ka qëlluar me armë zjarri në këmbë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...