E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Pjesë e grupit të Habilajve/ Armand Kocerri dënohet me 10 vite burg

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 10 vite burg Armand Kocerrin, pjesë e grupit të Habilajve.

Koçerri u dënua me 15 vite burg, por dënimi i tij me aplikimin e gjykimit të shkurtuar ka zbritur në 10 vite burg.

Gjykata e Posaçme e shkallës së parë deklaroi se shpenzimet gjyqësore të këtij procesi prej 100 mijë lekësh do të paguhen solidarisht nga Arman Koçerri, Moisi Habilaj dhe Nazër Seitaj.

Armand Koçerri sipas gjykatës duhet ta vuajë dënimin në një gjykatë të sigurisë së zakonshme dhe llogaritja e dënimit të nis që në 2017 atëherë kur ai u arrestua.

Gjykata tha se materialet dhe CD e përgjimeve nuk duhet të asgjësohen, por duhet të qëndrojnë të sekuestruar për llogari të proceseve të bashkëlidhura. Ndërkohë Armand Koçerri nuk ishte i pranishëm në sallë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...