E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Pitoni gjigant tenton të hipi në makinë, turistët vrapojnë të alarmuar (foto-video)

Dy turistë kanë shpëtuar për fije të perit, kur një piton gjigant ka tentuar që të hipte mbi një automjet, diku në Afrikën e Jugut.

https://www.youtube.com/watch?v=D7CoUZdLhqA

Turistët të alarmuar nga zvarraniku i madh, i gjatë 17 metra, menjëherë tentojnë që të hipin në mjetin e tyre. Por duket se tentativa e tyre dështoi, pasi gjarpri i ndjek nga pas.

Sikundër duken edhe nga pamjet në fjalë, shoferi i tmerruar fillimisht duket i pasigurt nëse do të dalë nga makina apo do të mbyllë dyert për siguri.

Video është filmuar në një rrugë pranë qytetit bregdetar të Durbanit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...