E mërkurë, 16 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Pique doli “huq” shumë keq, Ferguson e dëboi nga Manchesteri (Video)

Një gol i shënuar në bashkëpunim mes Ivan Campo dhe Anelka e nxori “huq”, po shumë keq, qendërmbrojtësin e ri të asaj kohe të “Djajve të Kuq”, Gerard Pique. Në këtë video, të publikuar sot nga spanjollja “AS”, mund të shihni se si “fluturon pa adresë” futbollisti katalanas në tentativën për të fituar dyluftimin ajror, nga i cili përfiton Anelka dhe shënon.

Alex Ferguson nuk u besoi syve, madje thuhet se në atë moment vendosi “ta rikthente” Pique në Barcelonë. Qendërmbrojtësi, që ka pasur suksese të jashtëzakonshme me Blaugranët dhe Spanjën për shumë vite, pasi la Premier League, do të kthehet si kundërshtar në “Old Trafford”, ku ishte shtëpia e tij për tri sezone. Gafa e tij i përket një ndeshje të vitit 2007, Manchester United kundër Bolton.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ”gjunjëzon” Gjermaninë në Mynih

Përfundon supersfida e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë. Gjermania e Lëv tronditet që në fillim të kampionatit europian. Skuadra e Didier Deshamps kaloi...

Pekini akuzon NATO-n për ekzagjerim të kërcënimit nga Kina

Kina ka akuzuar NATO-n se është duke shpifur për zhvillimin e saj paqësor, pasi liderët e aleancës kanë paralajmëruar për “sfida sistematike” që vijnë...

Biden shpall planin e parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm

Presidenti amerikan Joe Biden shpalli atë që ai e quajti plani i parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm. Në një deklaratë të martën,...

A mundet Basha të përjashtojë Berishën? Ja si përgjigjet Nishani

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani deklaroi se kryetari i zgjedhur Lulzim Basha, nuk mund ta përjashtojë Sali Berishën nga grupi...

RENEA kontrolle në terren, vë me shpatulla pas murit disa persona në lokal

Forcat RENEA dhe FNSH kanë dalë sërish në terren mbrëmjen e sotme, në kuadër të aksionit për kapjen e personave të shpallur në kërkim,...