E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Petro Koçi: S’u protestua për Klodianin, por për prapan*cat politike

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me protestat pesë ditore, sa i takon vrasjes së 25 vjeçarit Klodian Rasha.

Ai është i mendimit se pas këtyre protestave, fshihen pazare mes forcave politike. Më konkretisht, Koçi ia faturon fajin opozitës, që sipas tij, ka drejtuar protestat e dhunshme. “Këto nuk ishin protesta për Klodianin që humbi jetën. Por për prapanicat politike që humbën pushtetin”, shkruan Petro Koçi.

Prej ditësh, me pankarta në të cilat shkruhet “Drejtësi për Klodianin” apo edhe “Ne jemi Klodiani”, të rinjtë në Tiranë e disa qytete të vendit kanë dalë në protestë. Me qirinj dhe pankarta në duar, protestuesit kanë kërkuar drejtësi për Klodian Rashën, i cili u vra nga një efektiv i policisë, po ashtu kanë kërkuar edhe largimin e Drejtorit të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...