E mërkurë, 1 Prill, 2020
6 C
Tirana

Tërmet në Shqipëri, ndjehen katër lëkundje të lehta

Lexo edhe ...

Humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me mbrojtësen metalike, ndërron jetë 29-vjeçari

Ndërron jetë në spital 29-vjeçari, i cili u përfshi në një aksident rrugor paraditen e sotme. Ngjarja u regjistrua rreth orës 10 të mëngjesit tek...

Koronavirusi kurorëzon Ramën dhe për “X” vite të tjera

Nga Artur Zheji Është pothuajse e padyshimtë, që ky Rama, do të na plaket përpara syve, gjithmonë në pushtet dhe gjithmonë me shumë pushtet, rrethuar...

Koronavirusi/ Veliaj: Falen qiratë e banesave sociale për marsin dhe prillin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka organizuar sot një mbledhje online me këshillin bashkiak. Gjatë kësaj mbledhjeje, Veliaj njoftoi se do të falen qiratë për...

“Mos bllokoni kamionët e Kosovës”/ Serbia i përgjigjet thirrjes së Ramës

Pas thirrjes që kryeministri Rama i bëri dje Vuçiç, që të liheshin të kalonin në dogana kamionët me targa të Kosovës, ka ardhur edhe...

Katër lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës e deri paraditen e sotme në Shqipëri.

Sipas njoftimeve të IGJEUM, tërmeti më i fortë është ndjerë në Detin Adriatik. Dridhjet kanë qenë të lehta, ndaj nuk ka nevojë për panik.

Ekspertët janë shprehur se pasgoditjet janë normale, ndërsa do të vijojnë për disa kohë.

Shqipëria ka hyrë në periudhën me aktivitet sizmik, ndaj duhet të mësohemi me lëkundjet. Specialistët e gjeoshkencave këshillojnë banorët të ruajnë qetësinë në çdo lëkundje.

Tërmeti i 26 nëntorit tregoi që ishte i fortë. Sizmologët shpjegojnë se çdo tërmet shoqërohet me pasgoditje, deri në qetësimin e vatrës së tij.

Data: 19/03/2020
Ora: 09:16:39
M=2.7
Place: Deti Adriatik
41.57° N, 19.43° E
Thellësia: 2 KM

Data: 19/03/2020
Ora: 06:47:08
M=1.7
Place: 17km V-P Tirana, (Rinas)
41.45° N, 19.69° E
Thellësia: 6 KM

Data: 19/03/2020
Ora: 06:47:05
M=1.6
Place: 6 KmJL Hamallaj
41.45° N, 19.59° E
Thellësia: 7 KM

Data: 19/03/2020
Ora: 01:48:30
M=1.1
Place: 7 Km JL Kepi Rodonit
41.57° N, 19.53° E
Thellësia: 7 KM

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me mbrojtësen metalike, ndërron jetë 29-vjeçari

Ndërron jetë në spital 29-vjeçari, i cili u përfshi në një aksident rrugor paraditen e sotme. Ngjarja u regjistrua rreth orës 10 të mëngjesit tek...

Koronavirusi kurorëzon Ramën dhe për “X” vite të tjera

Nga Artur Zheji Është pothuajse e padyshimtë, që ky Rama, do të na plaket përpara syve, gjithmonë në pushtet dhe gjithmonë me shumë pushtet, rrethuar...

Koronavirusi/ Veliaj: Falen qiratë e banesave sociale për marsin dhe prillin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka organizuar sot një mbledhje online me këshillin bashkiak. Gjatë kësaj mbledhjeje, Veliaj njoftoi se do të falen qiratë për...

“Mos bllokoni kamionët e Kosovës”/ Serbia i përgjigjet thirrjes së Ramës

Pas thirrjes që kryeministri Rama i bëri dje Vuçiç, që të liheshin të kalonin në dogana kamionët me targa të Kosovës, ka ardhur edhe...

Anulohet për herë të parë, një tjetër turne i dorëzohet koronavirusit

Një tjetër kompeticion i është dorëzuar koronavirusit. Bëhet fjalë për turneun e Wimbledon, i cili nuk ishte anuluar asnjëherë që nga Lufta e Dytë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT