Kronikë

Përplasje pas mesnate tek Juridiku, policia futet me forcë në sallën e studentëve

               Publikuar në : 07:32 - 11/01/19 M. S

Një incident është shënuar pas mesnate mes rojeve të sigurisë dhe studentëve të Juridikut, të cilët janë të ngujuar në fakultet.

Bëhet me dije se rojet e sigurisë, kanë hapur me forcë derën që mbahej e mbyllur nga studentët.

Ndërkaq, në oborrin e fakultetit ka pasur edhe efektivë të forcave të Policisë së Shtetit. Kjo situatë ka irrituar studentët, të cilët i bënë rezistencë dhe nuk dolën nga fakulteti.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT