E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Përplasje mes bandave në Greqi, vriten dy shqiptarë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në Greqi. Mediat e vendit fqinj shkruajnë se dy shqiptarë kanë mbetur të vdekur dhe dy të tjerë të plagosur nga ky atentat.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në sheshin ”Agios Sostis”, të Athinës, pranë një kafeneje. Dyshohet se viktimat ishin babë e bir.

Të plagosur nga plumbat mbeti një punonjës i lokalit dhe një tjetër person, i cili ndo0dhet në gjendje të rëndë pasi ka dëmtime në kokë. Raportohet se autorët kanë qëlluar nga brenda një makine dhe më pas janë larguar me shpejtësi.

Dyshohet se përplasja ka ndodhur për shkak të borxheve dhe llogarive të pambyllura mes dy grupeve. Forca të shumta policie kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë filluar hetimet.

Ende nuk ka të dhëna zyrtare dhe identitetet e të plagosurve dhe viktimave në Greqi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...